MMA

Gaethje: Slomio sam Topuriju, protivnici ga se više nikad neće plašiti

Justin Gaethje je novi UFC-ov prvak lake kategorije. Američki borac je prije desetak dana na spektakularnom eventu najveće MMA organizacije na svijetu održanom ispred Bijele kuće detronizirao Iliju Topuriju.

El Matador je do tog trenutka bio bez poraza i činilo se da mu nitko ne može stati na put, no Gaethje vjeruje kako se nakon tako bolnog poraza za Topuriju sve drastično mijenja.

Borba je prekinuta u pauzi između četvrte i pete runde odlukom Topurijina tima, procijenivši da je Ilia pretrpio previše štete da bi sigurno nastavio meč.

Gaethje je u podcastu kod Joea Rogana otvoreno progovorio o mentalnoj šteti koju je nanio svom protivniku. Na pitanje o Topurijinoj auri nepobjedivosti, Justin je ustvrdio kako vjeruje da ju je u uništio.

Meč je usporedi sa svojom borbom protiv Tonyja Fergusona, borca kojeg je također brutalno porazio i time pokrenuo njegov strmoglavi pad.

– Nisam slomio samopouzdanje Tonyja Fergusona. Promijenio sam percepciju koju su njegovi protivnici imali o njemu. Prije mene, on je bio tip kojeg nitko ne može pobijediti – kazao je Gaethje i dodao:

– Jednom kada sam im pokazao da samo treba probiti tu barijeru, nitko više nikada nije mislio da je nepobjediv. To je bio njegov identitet.

Prema njegovim razmišljanjima sada sličnu sudbina čeka i Topuriju.

– Pred njim je sada jako težak zadatak. Sada će se boriti protiv boraca koji ga se ne boje. Slomio sam Topuriju, protivnici ga se više nikad neće plašiti.

Odgovori

Back to top button