Taekwondo

Helena Kičema i Josip Teskera zlatni na Open G1 natjecanju u Poljskoj

Hrvatski taekwondoaši polučili su odlične rezultate na Polish Open G1 natjecanju održanom u Varšavi. Sa zlatnom medaljom su se okitili Josip Teskera iz DIV Knin i Helena Kičema iz TK Novi Zagreb.

Josip teskera je na ovom turniru nastupio u kategoriji do 58 kg koja je iznad njegove uobičajene (do 54 kg), a opet je uspostavio dominaciju i do medalje stigao s četiri pobjede.

S 2:0 u rundama je svladao Poljaka, kao i u sljedećem kolu borca iz Velike Britanije. U polufinalu je Libanonca pobijedio s 2:1, da bi zlato proslavio nakon trijumfa u finalu protiv borca iz Albanije.

Helena Kičema je prvo mjesto u kategoriji do 62 kg osvojila pobjedama u čak pet mečeva.

S rezultatom 2:0 u rundama je pobijedila prve dvije protivnice – iz Estonije i Njemačke, dok je Ukrajinku, Litvanku na putu do finala svladala s 2:1.

U finalu je svladala Čehinju s 2:1 i osvojila najsjajnije odličje.

Natjecanje je okupilo više od 600 boraca u kadetskom, juniorskom i seniorskom uzrastu. Najbrojnija je bila upravo seniorska konkurencija.

Osim dva zlata, u seniorskoj konkurenciji broncu je osvojila Helena Dujmić iz TK Dubrave, kao i Ivana Arelić iz TK Orion.

U juniorskoj konkurenciji srebrnu medalju je osvojila još jedna članica TK Novi Zagreb – Tara Marinić.