MMA

Dricus du Plessis u neizvjesnom meču svladao Seana Stricklanda i postao novi UFC-ov prvak

Dricus du Plessis je podijeljenom odlukom sudaca na UFC 297 priredbi u Torontu pobijedio Seana Stricklanda i osvojio pojas prvaka srednje kategorije.

Obojica su oprezno ušla u meč, te su većinu runde izmjenjivali udarce u stojci. Minutu i pol prije kraja Du Plessis je uspio rušiti Stricklanda, koji se uspješno obranio i vratio borbu na noge.

Taktičko nadmudrivanje viđeno je i u nastavku gdje je Sean prijetio direktima, te dobro kontrolirao borbu. Strickland je statistički zadao više udaraca.

U posljednjoj minuti Du Plessis je ponovno pokušao rušiti Amerikanca, no Sean se ekspresno ustao.

Početkom treće runde Dricusu su je odlično prošao ‘high kick’ kojim je donio još malo uzbuđenja u torontskoj Areni. Južnoafrikanac je i u nastavku prijetio ‘kickovima’.

Treća runda je kao i ona prethodna bila vrlo izjednačena, no bile su u potpunoj Stricklandovoj kontroli.

Du Plessis je u četvrtu rundu ušao dosta agresivno te je sjajnim kombinacijama zaprijetio prvaku. Nakon jednog udarca raskrvario je Stricklanda.

Južnoafrikanac je dominirao u nastavku, te nekoliko puta rušio Seana koji se uspješno obranio.

Posljednja runda prošla je u borbi na nogama u kojoj je Strickland bio nešto precizniji. U zadnjoj minuti obojica su razmijenila seriju teških udaraca, a pobjeda je na kraju otišla na stranu Dricusa du Plessisa.

U sunaslovnoj borbi Raquel Pennington je dominirala protiv Mayre Bueno Silve i jednoglasnom odlukom sudaca stigla do uvjerljive pobjede.

Amerikanki je to bio šesti trijumf u nizu kojim je osvojila pojas bantam kategorijem i tako na tronu naslijedila Amandu Nunes koja je završila karijeru.

Neil Magny je velikim preokretom u trećoj rundi pobijedio Mikea Malotta nakon što je cijelo vrijeme bio u podređenoj ulozi.

Malott je pred svojom publikom dominirao u prve dvije runde, na što Magny nije imao odgovor.

U zadnjoj rundi Amerikanac je iskoristio svoju fizičku spremnost i trenutak nepažnje svog protivnika.

Magny je rušio Malotta i 15 sekundi prije kraja serijom udaraca prisilio suca na prekid meča. Bila mu je to 29. pobjeda u karijeri.

Chris Curtis je u neizvjesnom meču podijeljenom odlukom sudaca svladao Marca-Andréa Barriaulta.

Prve dvije runde prošle su u taktičkom nadmudrivanju, gdje nitko nije želio preuzeti rizik.

No početkom posljednje dionice obojica su podigla ritam, te su krenula u otvorenu izmjenu udaraca.

Posebno zanimljivo je bilo u zadnjih minutu i pol u kojoj su fanovi gledali otvoreni rat između Curtisa i Barriaulta.

U prvoj borbi glavnog programa Movsar Evloev je jednoglasnom odlukom sudaca pobijedio Arnolda Allena.

Treća runda ponudila je najviše uzbuđenja. Allen je u trenutku kada se branio od rušenja tri puta protivnika pogodio udarcem u glavu.

Raskrvario je Evloeva, a sudac Goddard je zaustavio borbu zbog eventualnih nedopuštenih udaraca, no borba je nastavljena.

Meč je do kraja bio ispunjen akcijom u kojoj je Allen tražio preokret i pobjedu, ali Evloev je izdržao pritisak.

Rezultati 297 priredbe:

Dricus du Plessis def. Sean Strickland – podijeljena odluka sudaca (47–48, 48–47, 48–47)
Raquel Pennington def. Mayra Bueno Silva – jednoglasna odluka sudac (49–46, 49–46, 49–45)
Neil Magny def. Mike Malott – TKO (punches), 3. runda (4:45)
Chris Curtis def. Marc-André Barriault – podijeljena odluka sudaca (30–27, 28–29, 30–27)
Movsar Evloev def. Arnold Allen – jednoglasna odluka sudaca (29–28, 29–28, 29–28)

Uvodne borbe:

Garrett Armfield def. Brad Katona – jednoglasna odluka sudaca(29–28, 29–28, 29–28)
Sean Woodson def. Charles Jourdain -podijeljena odluka sudaca(28–29, 29–28, 29–28)
Ramon Taveras def. Serhiy Sidey – podijeljena odluka sudaca (28–29, 29–28, 29–28)
Gillian Robertson def. Polyana Viana – TKO (punches), 2. runda (3:12)
Sam Patterson def. Yohan Lainesse – Submission (rear-naked choke), 1. runda (2:03)
Jasmine Jasudavicius def. Priscila Cachoeira – Submission (D’arce choke), 3. runda (4:21)
Jimmy Flick def. Malcolm Gordon – Submission (arm-triangle choke), 2. runda (1:17).