Kick & Thai

Josipa Radeljić svjetska juniorska prvakinja u tajlandskom boksu

Hrvatska reprezentacija u tajlandskom boksu polučila je sjajne rezultate Svjetskom prvenstvu za mlađe uzraste koje se održalo u Bangkoku, a na kojem je nastupilo 1133 natjecatelja iz 110 zemalja.

Josipa Radeljić osvojila je najsjajnije odličje u kategoriji juniorki iznad 75 kilograma.

U polufinalnoj borbi nokautom je pobijedila rusku protivnicu, a nakon toga i u finalnoj borbi gdje se susrela s protivnicom iz Indije u prvoj rundi nokautom je stigla do naslova prvakinje.

Srebrnu medalju na ovom prvenstvu osvojila je Rafaela Mišković u kategoriji mlađih kadetkinja iznad 60 kilograma. U finalnoj borbi svladala ju je bolja protivnica iz Rusije.

Odličnu borbu odradili su Ivan Prološčić (kadet -42 kg) i Ante Lasić (junior +91 kg), no nisu uspjeli izboriti drugo kolo.

Mateo Ravlić (junior -86 kg) izgubio je u 1. rundi zbog ozljede koljena, kao i Luka Cvjetičanin (junior -71 kg) koji se u ringu se susreo sa švedskim protivnikom te Leonarda Franić (juniorka -51 kg) koja je unatoč hrabroj borbi izgubila u prvom kolu od predstavnice Kirgistana.

Hrvatska reprezentacija u tajlandskom boksu ove godine ponosi se s tri svjetska prvaka – Helenom Jurišić i Vitom Košarom u seniorskoj, te Josipom Radeljić u juniorskoj konkurenciji.

Do kraja godine još će se održati Europsko prvenstvo u Prištini s kojeg ponovno očekujemo sjajne vijesti s nastupa naših boraca.