Karate

Sara Tomić, Nikola Gondi i Sven Strahija osvojili zlato na 30. Grand Prix Croatia u Samoboru

U Samoboru je počelo 30. izdanje tradicionalnog međunarodnog karate turnira Grand Prix Croatia. Na ovogodišnjem turniru sudjeluje 1800 natjecatelja iz 33 zemlje.

Prvog dana nastupili su kadeti, a hrvatski su natjecatelji bili vrlo uspješni, osvojili su osam medalja.

Natjecanje ste mogli pratiti na našem YouTube kanalu.

Zlatne medalje su osvojili Sara Tomić (Hercegovina Zagreb) u kategoriji kadetkinja iznad 54 kg, te u kategoriji kadeta Nikola Gondi (Virovitica) iznad 70 kg i Sven Strahija (Globus Čakovec) do 70 kg. Srebrna odličja su osvojili Korina Klarić (Tigar Sisak) do 54 kg i Mislav Plesivčak (Tigar Sisak) iznad 70 kg, dok su brončani bili Željko Pervan (Croherc) do 57 kg, te Ivan Geraj (10. dan) i Leon Nedić (Novi Zagreb) do 70 kg.

Sve rezultate možete naći OVDJE.

U subotu na rasporedu juniori, mlađi seniori i seniori u borbama.

Natjecanja u seniorskoj konkurenciji počinju u subotu u 17.10 sati, a finala će se održati nakon svečane ceremonije otvaranja (19.30 sati).

Za mnoge je turnir u Samoboru izborno natjecanje koje će odrediti sastav reprezentacija za Europsko prvenstvo u Pragu.