Karate

Sadea Bećirović i Ivan Kvesić prvaci Mediterana, hrvatski karataši osvojili 10 medalja u Olbiji

Talijanska Olbia na Sardiniji bila je domaćin 30. Prvenstva Mediterana u karateu. Natjecanje je okupilo 410 karataša iz 18 zemalja.

Hrvatska reprezentacija imala je 28 natjecatelja, a osvojili smo deset medalja. Zlatna odličja su osvojili Sadea Bećirović i Ivan Kvesić, piše na službenoj stranici Hrvatskog karate saveza.

U hrvatskom finalu u konkurenciji seniorki do 68 kg, naslov prvakinje Mediterana osvojila je Sadea Bećirović koja je pobijedila Leu Vukoju s 3:2.

A naslov seniorskog prvaka Mediterana u kategoriji iznad 84 kg osvojio je Ivan Kvesić koji je u finalnom meču dominirao protiv libijskog borca Nurija Abdulsalama i pobijedio s 8:0.

Ivan Kvesić. Foto: Hrvatski karate savez

Srebrnu medalju u konkurenciji seniorki do 61 kg osvojila je Mia Čačko. U finalnom meču bolja je bila Španjolka Indira Zuniga Garcia sa 6:0. Srebrnu medalju osvojio je i Matija Relić u pojedinačnim katama na pijesku.

Kadet Ante Matijević (-63 kg), junior Dino Jakovljević (-55 kg) i juniorka Lara Jurčević (pojedinačne kate) osvojili su brončanu medalju.

Ekipnu brončanu medalju u katama osvojile su juniorke Lara Jurčević, Erika Grabovac i Ena Rajković te seniori Bor Hartl, Matija Relić i Luka Koščević.

s ukupno deset osvojenih odličja, Hrvatska se našla na šestom mjestu uspješnosti reprezentacija u Olbiji.

Najuspješniji je domaćin Italija s 51 odličjem (26 Z + 10 S + 15 B), a slijede Španjolska (8 Z + 4 S + 15 B) i Grčka (4 Z + 8 S + 15 B) s 27 osvojenih medalja.