Karate

Lucija Lesjak osvojila brončanu medalju na turniru Svjetske lige u Casablanci

Hrvatska karatašica Lucija Lesjak osvojila je broncu u kategoriji iznad 68 kg na Svjetskoj karate ligi u Casablanci nakon što je Egipćanka Shaaban Menna Okila predala meč zbog ozljede.

Lucija je osvojila prvo mjesto u kvalifikacijskoj skupini. Do četvrtfinala je stigla pobijedivši Turkinju Meldiyem Yildirim (2:1), Engleskinju Lydiu Woolatt (9:1) i Nizozemku Robin van Wezel (5:4).

U četvrtfinalu je izgubila protiv Kazahstanke Sofije Berultseve.

Ivan Kvesić je u kategoriji do 84 kg ostao na korak do nastupa za broncu. Osvojio je prvo mjesto u kvalifikacijskoj skupini svladavši Finca Bjorna Kulovuorija (4:1), Gruzijca Kviče Kiparoidzea (2:0), te Petra Spasenovskog iz Sjeverne Makedonije (3:1).

U četvrtfinalu je izgubio protiv Jordanca Mohammada Aljafarija s 0:4, koji kasnije nije ušao u finale. Ivan tako nije dobio priliku nastupiti u dvoboju za brončanu medalju.

Lea Vukoja (kategorija do 68 kg) se s dvije pobjede (uz poraz) nije uspjela plasirati u četvrtfinale.

Ema Sgardelli, Jelena Pehar (do 50 kg) i Mia Čačko (do 61 kg) bile su treće u kvalifikacijskoj skupini, a Sadea Bećirović (do 68 kg) i Enes Garibović (do 84 kg) završili su na četvrtom mjestu u svojim skupinama.

Na turniru Premier lige sudjelovalo je 379 natjecatelja iz 60 zemalja.