Karate

FOTO Patricija Prga i Toma Mileta osvojili Open turnir na 5. Split karate kupu, Crohercu 12 zlata

Peto po redu međunarodno natjecanje Split karate kup održano je u nedjelju u sportskoj dvorani OŠ Žnjan-Pazdigrad.

U odličnoj organizaciji Karate kluba Dalmacija na turniru je nastupilo 473 natjecatelja iz 30 klubova iz BiH, Crne Gore i Hrvatske.

Ukupni pobjednik turnira je Karate akademija TN Podgorica koja je osvojila 13 zlatnih medalja, te po devet srebra i bronci.

Najuspješniji hrvatski klub bio je Croherc na drugom mjestu s 12 zlata, 13 srebra i 11 bronci, dok je treći bio Široki brijeg s deset zlatnih odličja.

Dalmacija Split, OBI Kaštela, Galeb Split, Zrinski Cista Velika i Šibenik 1066 osvojili su po šest zlatnih medalja, a Bibinje se kući vratilo s pet najsjajnijih odličja.

Najbolji klub u katama bila je Karate akademija TN Podgorica, a u borbama Croherc.

Natjecanja su održana na četiri borilišta u katama i borbama za uzraste od cicibana do seniora.

Pobjednici turnira u seniorskoj Open kategoriji kod karatašica je bila Patricija Prga iz Croherca, a kod karataša Toma Mileta iz Šibenika 1066.

Natjecanje je prošlo u sjajnom sportskom ozračju, a organizatori su osigurali medalje i pehare za najuspješnije pojedince i klubove.