Karate

Ema Sgardelli i Sadea Bećirović srebrne na turniru Serije A u Salzburgu

Od petka do nedjelju u Salzburgu održan je posljednji ovosezonski turnir Serije A na kojem je natjecalo 1312 natjecatelja iz 79 zemalja.

Ukupno je natjecalo 36 hrvatskih karatistica i karatista, a najuspješnije su bile Ema Sgardelli (-50 kg) i Sadea Bećirović (-68 kg) osvojivši srebrne medalje, piše na službenoj stranici Hrvatskog karate saveza.

Prvu srebrnu medalju osvojila je Ema Sgardelli u kategoriji do 50 kilograma. Ema je na putu do medalje upisala pet pobjeda.

Protiv predstavnice Azerbajdžana Anji Aizove slavila je sa 7:0, protiv Kazahstanke Aigerim Tursynbekove s 1:0, a protiv predstavnice Tajvana Hsin-Yu Chan s 1:0.

U četvrtfinalu je svladala Francuskinju Chloe Breuzard s 5:4, a u polufinalu Turkinju Selvu Nur Akkurt Kucukoglu s 3:2.

U finalom meču uspješnija je bila njemačka karatistica Shara Hubrich s 1:0 čime je Ema osvojila srebrno odličje.

Drugu hrvatsku medalju osvojila je Sadea Bećirović, u kategoriji do 68 kilograma.

Nakon slobodnog prvog kola Sadea je pobijedila Francuskinju Natanaele Flamand sa 6:3, Dankinju Line Zacho Knudsen s 1:0, te škotsku karatisticu Kori Fital s 1:0.

U četvrtfinalu je Sadea svladala domaću predstavnicu, Austrijanku, Alisu Buchinger s 4:1, a u polufinalu srpsku karatisticu Tamaru Živković s 3:0.

U finalnom meču pobijedila je Talijanka Pamela Bodei s 4:1, a Sadea je osvojila srebrnu medalju.

Sedmo mjesto u konkurenciji seniora do 84 kilograma zauzeo je Max Fajerbach.