Boks

Luka Pratljačić pobjedom krenuo na olimpijskom kvalifikacijskom turniru u Bangkoku

Hrvatski prvak u superteškoj kategoriji LUKA PRATLJAČIĆ (26) pobijedio je u prvom meču na kvalifikacijskom turniru u Bangkoku za Olimpijske igre u Parizu, piše na Facebook stranici HBS-a.

Luka Pratljačić dominantno je, jednoglasnom odlukom sudaca u sve tri runde, uz jedno brojanje, svladao predstavnika Mauricijusa Josepha Kennedyja St. Pierrea (31), iskusnog teškaša koji se borio još na Olimpijskim igrama u Riju 2016. godine i iskustvom u profi-mečevima.

Pratljačić je apsolutno dominirao i kontrolirao s distance znatno nižeg boksača s Mauricijusa (Luka 196 cm, St. Pierre 180 cm) i nadmoć okrunio brojanjem u drugoj rundi.

U sljedećem kolu, u 1/8 finala u subotu, 1. lipnja Luka Pratljačić borit će se protiv prvaka Ukrajine Dmytra Lovchynskyija kojeg je u ožujku ove godine uvjerljivo svladao na 1. svjetskom kvalifikacijskom turniru u Busto Arsiziju.

Ukrajinac Lovchynskyi u 1/16 finala svladao je predstavnika Nigerije.

Uz novi trijumf nad Ukrajincem, Luki Pratljačiću trebat će još jedna pobjeda u četvrtfinalu za plasman na Olimpijske igre (normu će ostvariti četiri najbolja u Bangkoku u superteškoj kategoriji).

U srijedu, 29. svibnja u svom drugom meču nastupa SARA BERAM do 57 kg protiv Slovakinje Miroslave Jedinakove.