Boks

Lorena Horvat osvojila srebrnu medalju na juniorskom EP-u u Sarajevu

LORENA HORVAT (Boxing Club Thor BARTOLOVEC) osvojila je srebrnu medalju na Europskom juniorskom prvenstvu u sarajevskom hotelu Hills, piše na Facebook stranici Hrvatskog boksačkog saveza.

Lorena je kategorije do 66 kg podijeljenom odlukom 3:2 izgubila meč za zlato protiv Turkinje Busenir Yanaz (po rundama 2:3, 2:3 i 0:5).

BRAVO LORENA, ČESTITKE ZA ŽESTOKU, SRČANU BORBU U FINALU ZA ZLATO, ČESTITKE ZA TREĆE UZASTOPNO EUROPSKO FINALE I TREĆU VELIKU EUROPSKU MEDALJU!

Lorena (15), tek ulazna juniorka (rođena 2009. godine) i njeni treneri mogu biti ponosni – mlada šampionka iz najmanjeg mjesta u Hrvatskoj u kojem djeluje trofejni natjecateljski boksački klub, Boxing Club Thor Bartolovec, već je osvojila tri velike europske medalje – bila je prvakinja Europe u kadetkinjama 2022. godine, doprvakinja Europe na kadetskom EP-u 2023. godine i sad je ponovo doprvakinja Europe u svojoj prvoj juniorskoj godini.

Lorena je do finala dominantno pobijedila prvakinje Rusije i Srbije (prekid), a za zlato se borila s višom, odličnom i pokretnom tehničarkom iz Turske, Busenir Yazan koja je također kao kadetkinja već bila prvakinja Europe.

Lorena je nametnula tempo i inicijativu, bez predaha napadala tursku šampionku, a suci su prve dvije runde bodovali istovjetno 3:2 za Turkinju – suci iz Rusije i Moldavije dali su prednost Loreni, a tri suca iz BiH, Poljske i Rumunjske Turkinji Yazan.

Lorena je zato u trećoj morala još žešće napasti bez ikakvih kalkulacija, ulazila je u otvorene razmjene, otvorila prostor za kontre turske suparnice i primila kontradirekte za brojanje koji su odlučujuću treću rundu presudili jednoglasno u korist nove prvakinje Europe iz Turske,

Hrvatska je u Sarajevu osvojila dvije medalje – LORENA HORVAT srebro i DOMINIK PALIĆ (Kralj Tomislav) broncu.