Boks

Četiri hrvatska juniora izborili četvrtfinale i borbe za medalje, uspješne i četiri juniorke

Hrvatska muška reprezentacija na Europskom prvenstvu u Sarajevu (21. – 30. VI. 2024.) ukupno ima četiri predstavnika u četvrtfinalima za medalje – MARIO NAKIĆ (50 kg), DINO SELAK (63 kg), MATEO BOBAŠ (66 kg) i DOMINIK PALIĆ (70 kg)!, piše na službenoj stranici HBS-a.

Naša četvorica juniora u četvrtfinalnim borbama za medalje borit će se u četvrtak, 27. lipnja 2024.

Kninjanin MARIO NAKIĆ (BK Knin) u kategoriji do 50 kg četvrtfinale je izborio s dvije uvjerljive pobjede i jednoglasne odluke sudaca protiv Eneje Brahama (Albanija) i domaćeg predstavnika BiH, Rejana Jakupovića.

Za svoju prvu europsku medalju i prvu ikada za Knin, Mario Nakić borit će se u četvrtfinalu u četvrtak, 27. lipnja protiv reprezentativca Armenije Arna Darchinyana koji je u meču osmine finala prekidom nakon prve runde svladao predstavnika Izraela.

DOMINIK PALIĆ (Kralj Tomislav Zagreb), prvak u kategoriji juniora do 70 kg, uvjerljivo je, jednoglasnom odlukom sudaca 5:0 pobijedio u osmini finala Litavca Karolisa Onaitisa. U četvrtfinalu borit će se za medalju u četvrtak, 27. lipnja protiv Moldavca Alexandra Savciuca koji je meč osmine finala dobio nakon diskvalifikacije njegovog suparnika s Kosova u trećoj rundi.

DINO SELAK (Senj), naš prvak u kategoriji do 63 kg uvjerljivo je, jednoglasnom odlukom sudaca u osmini finala svladao Ensara Badallaja (Kosovo) i plasirao se među osam najboljih u Europi!

Dino će se za medalju u četvrtfinalu boriti protiv Armenca Aleksa Petrosyana u četvrtak, 27. lipnja 2024.

MATEO BOBAŠ (Rijeka), juniorski prvak do 66 kg isto tako dominantno, jednoglasno u sve tri runde pobijedio je Jasmina Kiridžića (BiH), a za medalju u četvrtfinalu borit će se u četvrtak 27. VI. također protiv snažnog reprezentativca Armenije Artyoma Stephanyona.

Od Europskog juniorskog prvenstva u mečevima osmine finala oprostili su se:

ŠIME VULETIĆ (Team Predator Rijeka) u superteškoj kategoriji +80 kg nije uspio izboriti prolazak u četvrtfinale protiv znatno višeg, težeg i snažnijeg Rumunja Cristiana Cucua.

MARK LADISLOVIĆ, prvi državni prvak iz Punch it Pule, u kategoriji do 75 kg, u svom debitantskom nastupu na Europskom prvenstvu na startu je dobio prvog favorita srednje kategorije, Rusa Arsenija Stolnikova i izdržao sve tri runde do kraja i bodovanja jednoglasnom odlukom u korist iskusnijeg i kvalitetnijeg reprezentativca Rusije.

JURAJ TUTUNDŽIĆ (BK Brod), juniorski prvak Hrvatske do 80 kg, u prvom meču u osmini finala jednoglasnom odlukom izgubio je od Gruzijca Zuraba Oboladzea.

TRISTAN TALAN (FC Kovačić Varaždin), prvak u kategoriji do 48 kg, jednoglasnom odlukom sudaca izgubio je meč od predstavnika Poljske Pawela Bocheneka.

ASLLAN KRASNIQI (Rekord Zagreb), neprikosnoveni prvak u juniorskoj kategoriji do 60 kg, u osmini finala borio se protiv lanjskog kadetskog prvaka Europe, Rumunja Floriana Nele Ulmeanua i izgubio jednoglasnom odlukom sudaca.

FILIP KLARIĆ (Leonardo Zagreb) u kategoriji do 57 kg na startu EP-a izgubio je od favorita za najviše postolje, kvalitetnog Bugarina Ayredina Ahmedova.

Nastup na Europskom prvenstvu u osmini finala završile su i tri hrvatske juniorke:

Hrvatska reprezentativka u kategoriji do 54 kg VALERIA ŠTEKO, mlađa sestra dvostruke europske prvakinje MARIELE ŠTEKO, u prvom meču na Europskom juniorskom prvenstvu u Sarajevu zaustavljena je s tijesnom podijeljenom odlukom sudaca 3:2 od predstavnice Italije Kasije Reale.

ANĐELINA FILIPOVIĆ (Kutina) do 60 kg izgubila je meč jednoglasnom odlukom sudaca od Rumunjke Rosio Trigos.

DOROTEA BRNIĆ (Grom Split) s minimalnim podijeljenom odlukom 3:2 zaustavljena je od favoritkinje Poljakinje Oliwije Kummer.

U četvrtfinalnim mečevima u srijedu, 26. lipnja 2024. od 17.30 sati za medalje bore se četiri hrvatske juniorke:

EMA ANĐELA ŽAJA (Pit Bull Split) do 46 kg vs. Syuzanna Ishkhnyan (Armenija)

AGATA ŠTAJCER (Kutina) do 63 kg vs. Kaysie Cleere (Irska)