Boks

Antonio Grabić osvojio broncu na Europskom prvenstvu za uzrast do 22 godine

Hrvatski boksački reprezentativac Antonio Grabić osvojio je brončanu medalju na Europskom prvenstvu za uzrast do 22 godine u Sofiji, piše na službenoj stranici HBS-a.

mladi prvak iz Dubrave nosi broncu s Europskog prvenstva za seniore do 22 godine iz Sofije, svoju treću veliku europsku medalju uz dvije prethodne osvojene na EP-ima kadeta i juniora!

Nakon tri dominantne pobjede na EP-u u Sofiji i osigurane medalje, Antonio se u polufinalu poluteške kategorije do 80 kg za ulazak u veliko finale borio s francuskim prvakom CESAROM YOJERLINOM (20) i izgubio jednoglasnom odlukom sudaca.

Antonio je protiv sjajnog Francuza, visokog kontraša, dugačkih brzih ruku, jedne od najvećih nada francuskog boksa, koji je već ove godine osvojio medalju na Europskom seniorskom prvenstvu u Beogradu 2024. i lani bio prvak Europe U-22 u Budvi 2023., pokušao se nametnuti svojim agresivnim stilom, napadati i lomiti ga stalnim pritiskom.

Cesar Yojerlin je sa samo 20 godina već prekaljen boksač na vrlo visokoj razini, također je redovito osvajao i europske medalje na EP-ima mlađih kategorija, u mlađim seniorima i juniorima, a u karijeri od juniorske dosad ima više od 40 mečeva i samo 9 poraza.

Grabić je natjerao Yojerlina na povlačenje prema konopcima, a Francuz koji se bori iz kontragarda, vješto je izbjegavao Grabićeve napade i kontrirao munjevitim nepredvidivim direktima.

Prvu, potpuno izjednačenu rundu suci su bodovali 3:2 u korist Francuza.

Koliko god Grabić još pojačao ritam i napade u drugoj i trećoj rundi kad je morao juriti zaostatak, hitri, pokretni, vižljasti Francuz uspješno je kontrirao i skupljao bodove za sigurnu, jednoglasnu pobjedu u drugoj i trećoj rundi i zasluženi prolazak u finale.

Sjajni dečko iz Dubrave, iz Leonardo Boxing Club, za teško zasluženu medalju morao je pobijediti tri jaka suparnika (Austrija, Irska i Izrael), a kao i Francuzu Yojerlinu, polufinale im je bilo četvrti meč zaredom u samo šest dana.

Antonio je potencijal za najviše domete, već dosad u kratkoj seniorskoj konkurenciji bio je i seniorski prvak Hrvatske kada je kao tek ulazni senior svladao olimpijca LUKU PLANTIĆA, a ove godine se i junački, bez respekta i zadrške u finalu Prvenstva Hrvatske srčano nosio s našim prvakom Europe i olimpijcem iz Pariza 2024., GABRIJELOM VEOČIĆEM.

Francuz Cesare Yojerlin je boksač najviše klase, a pamti to i naš olimpijac i prvak Europe GABRIJEL VEOČIĆ koji je morao biti na maksimumu proljetos na seniorskom prvenstvu Europe u Beogradu u svibnju ove godine kada ga je svladao u polufinalu na putu do europskog trona.