Taekwondo

Lena Stojković je nova europska prvakinja u taekwondou

Lena Stojković je europska prvakinja u taekwondou. Članica TK Marjan je u finalu kategorije do 46 kilograma na Europskom prvenstvu u Sofiji pobijedila Ruskinju Larisu Medvjedevu s 18:10. Naša 19-godišnja taekwondoašica je u svom prvom seniorskom nastupu na europskim prvenstvima stigla do zlatnog odličja.

Lena je u kategoriji do 46 kilograma u prvom kolu prekidom pobijedila Finkinju Tammilu (22:2), a u četvrtfinalu je svladala napravila veliki rezultat pobjedom 18-8 protiv dosadašnju europsku prvakinju Turkinju Yildirim (18:8), osvajačice sedam svjetskih i europskih odličja u seniorskoj konkurenciji.

U polufinalu je dominirala protiv Izraelkinje Rivke Bayech (28:8), a u finalu je nadjačala Medvjedevu i stigla do europskog naslova.

Lena je ovim zlatom kompletirala kolekciju medalja u sve tri uzrasne kategorije, bila je brončana kadetskom EP-u, a kao juniorka je bila brončana na olimpijskim igrama mladih, te ima svjetsku broncu.

Na prvenstvu će nastupiti više od 700 taekwondoaša među kojima i 16 hrvatskih natjecatelja.

Uzbudljivo i atraktivno natjecanje na Europskom seniorskom prvenstvu pratite putem našeg YouTube kanala.